Avi Rokah - Karate-Kobudo Rožnov p. Rad.

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Informace > Osobnosti
Avi Rokah
7.Dan

Sensei Avi Rokah se narodil v Izraeli v roce 1960, kde začal studovat karate ve věku 14 let. Ve věku 21 let přišel Avi do Los Angeles studovat u mistra Hidetaka Nishiyamy, kde chtěl zůstat půl roku. Navzdory svým původním plánům však s.Rokah zůstal v Los Angeles a ve tréninku s mistrem Nishiyamou pokračoval až do jeho smrti o téměř 30 let později.
Postupem času začal s.Rokah soutěžit a vyučovat tradiční karate na seminářích po celém světě, dosáhl černého pásu stupně 7. Dan a nakonec se s velkým odhodláním stal Nishiyamovým cenným studentem a dědicem.
V roce 1982 otevřel s.Rokah své vlastní dojo, kde nyní učí studenty všech věkových skupin a úrovní. Od té doby předal mistrovské černé pásy více než stovce svých studentům.
Avi Rokah také vedl úspěšnou soutěžní kariéru a stal se mistrem světa (1994) a pětinásobným mistrem USA (1990, 1991, 1992, 1994, 2000). Byl také šampiónem turnajů International Goodwill a California State po více než 10 let.
Dnes sensei Rokah nadále vyučuje semináře po celém světě a slouží jako technický ředitel World Budo Karate Association (nejvyšší autorita Karate v organizaci). Avi je také hlavním trenérem amerického Národního týmu tradičního karate a také seniorním trenérem národních týmů Německa, Rakouska, Polska, Ukrajiny, Ruska, Kanady, Izraele, Litvy a České republiky.
Unikátní přístup k výuce společnosti Avi navazuje na odkaz mistra Nishiyamy kombinující tradice japonského karate a kendo s moderními vědami fyziologie a kineziologie. Toto spojení moderních a tradičních technik z něj dělá jednoho z nejlepších instruktorů karate na světě a vytváří jedinečnou zkušenost, kterou studují děti, dospělí a špičkoví karatisté po celém světě.
(rokahkarate.com)
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky