O tréninku - Karate-Kobudo Rožnov p. Rad.

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Informace
O tréninku

Jak začít ?
Pokud nemáte zkušenosti z karate a neznáte základní techniky a postoje, můžete začít trénovat karate v rámci oddílového náboru. Nábor nových členů probíhá obvykle na začátku školního roku v průběhu měsíců září a října. Nové nezkušené členy později nepříjímáme. Ostatní již mají zažité určité pohybové návyky a trenér se nemůže stále vracet k základům.
Pokud jste již trénovali karate v jiném oddíle nebo jste získali pohybové zkušenosti s technikami karate jiným způsobem, můžete se zapojit do tréninků v oddíle kdykoliv v průběhu školního roku.Kdy začít ?
Od roku 2010 jsme otevřeli tréninky i pro děti od 6 let do 12 let v samostatné tréninkové jednotce. Starší děti a dospělí pak mohou začít s tréninkem ve standardním náboru.
Maximální věk není omezen. Po psychické stránce jste již dostatečně vybaveni pro dané tréninkové schéma. Případná fyzická či psychická omezení je nutné konzultovat s hlavním trenérem oddílu. Žádný člen oddílu není nucen překračovat své schopnosti. Záleží na Vás, jestli chcete cvičit karate rekreačně, protože se Vám karate líbí, máte dobrý pocit z nějaké fyzické aktivity kompenzující její nedostatek z Vašeho zaměstnání a chcete zlepšit své koordinační schopnosti či se umět lépe bránit. Nebo máte zájem trénovat karate intenzivně, výrazně zlepšovat své psychické a fyzické schopnosti nebo se
zúčastňovat soutěží.Co vás čeká ?
Jako začátečníci musíte nejdříve zvládnout základní pohyby, postoje, přesuny a techniky. Cvičíte proto spíše jednotlivě a teprve postupem času začne nabývat na objemu doba cvičení ve dvojicích. Jako když se učíte jezdit na kole. Nejdříve se musíte naučit držet rovnováhu, šlapat správně do pedálu, projíždět zatáčky, pak se pustíte do lehčího terénu a teprve po získání dostatku zkušeností můžete sjet první velký svah. Nemá cenu cokoliv uspěchat, protože špatné pohybové návyky se velice těžce odstraňují a mohou vám v pozdějším období velice zkomplikovat a zpomalit vývoj vašeho umění boje. V rámci tréninků je rovněž procvičováno využití základních techni karate v sebeobraně.

Jako pokročilí se na tréninku učíte prohlubovat a využívat naučené pohybové schopnosti, chápat a předvídat pohyb soupeře a učíte se připravit si podmínky pro Váš vlastní útok.
Sebeobranné pojetí tradičního karate spočívá ve znemožnění dalšího útoku soupeře. Maximální úsilí je věnováno efektivitě finálním úderu. To znamená naučit tělo co nejlépe koordinovat svůj pohyb jako celku, sladit dýchání ovládající kontrakci svalů a využít těchto dovedností ve správný čas. Bez intenzivního a neustálého opakování budete stát vždy na začátku. Tyto dovednosti musíte umět aplikovat podvědomě bez přemýšlení, které zdržuje vaši reakci na útok a výrazně snižuje schopnost se ubránit.


 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky