W.Kwiecinski - Karate-Kobudo Rožnov p. Rad.

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Informace > Osobnosti
sensei Włodzimierz Kwieciński
8. Dan

Włodzimierz Kwieciński je průkopníkem tradičního karate v Polsku. Byl 20 let žákem senseie Hidetaka Nishiyamy ( zakladatel a prvním prezidentem Mezinárodní federace tradičního karate - ITKF, spoluzakladatel Japan Karate Association - JKA ).
Má mistrovský titul 8. DAN udělený dne 4. dubna 2015 v zenovém chrámu Chokokuji Soto v japonském Tokiu.
Vystudoval vojenskou lékařskou akademii v Lodži a Akademii tělesné výchovy v Krakově se specializací na trenéra karate.
Tradičnímu  karate se věnuje od roku 1970. V roce 1972 přijel do Polska japonský  šampion v karate Chiyomaro Shimoda. Setkání s ním tehdy vyvolalo u dospívajícího chlapce vášeň, která jej neopustila do dnešních dní. V  roce 1974 Włodzimierz Kwieciński založil první oficiální sekci karate na  Vojenské lékařské akademii v Lodži, která se v roce 1978 transformovala  na Lodžský karate klub (ŁKK) - druhý nezávislý karate klub v Polsku.  Hráči ŁKK v té době získali mnoho medailí na národní i mezinárodní scéně  a jejich úspěch nebyl překonán dalších 15 let. Włodzimierz Kwieciński se stal zakladatelem národní Polské asociace tradičního karate (PZKT), kde za jeho působení v pozici prezidenta vybudoval organizaci sdružující více než 30  tisíc lidí, organizovaných v asi 200 klubech a sekcích po celém Polsku.  Włodzimierz Kwieciński se stal v pozici trenéra polského národního týmu v  tradičním karate tvůrcem jeho úspěchů. V letech 1992–2015 získal polský národní tým karate během mistrovství světa a Evropy 615 medailí, z toho 237 zlatých, což z nich činí jeden z nejvíce titulovaných  národních týmů na světě. Kvalita polského karate byla rychle oceněna po  celém světě a Polsko se stalo hostitelem mnoha mezinárodních  mistrovských akcí.
Włodzimierz  Kwieciński jako vášnivý propagátor kultury karate a filozofie budo,  inicioval výstavbu Centra japonských bojových umění a sportu Dojo -  Stara Wieś, největšího centra japonských bojových umění na světě. Centrum se  nachází v obci Stara Wieś, v krajinném parku Przedborski, na hranici  provincie Łódzkie a Świętokrzyskie. Jeho stavba začala v roce 2003.  Prvního dne se osobně zúčastnil "duchovní otec" a patron této mimořádné  myšlenky sensei Hidetaka Nishiyama. Oficiální otevření centra uskutečnil  10. října 2009 bývalý prezident Polské republiky Lech Wałęsa, muž,  který po celý život vyznával velké hodnoty společné všem lidem: mír,  úctu a porozumění.
(wikipedia.org)
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky